HETI HIRDETÉSEK A ÉV, SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

Heti Hirdetéseink

A év, Szentháromság vasárnapja

2023. június 4.

• A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége felhívja a Kárpát-medence egyházközségeit, hogy 2023-ban is harangozással és imával emlékezzenek a trianoni békediktátum évfordulójára. Arra kéri a Kárpát-medence magyar vallási közösségeit, hogy az elkezdett hagyományt folytatva minden év június 4-én 16:30-kor húzzák meg a harangokat, és mondjanak el egy Miatyánkot a magyar nemzet egységéért és a keresztény hit védelméért.
  • Idén megrendezésre kerül a Jubiláns Házaspárok Találkozója június 18-án, szombaton. A püspöki szentmise 10 órakor kezdődik a Székesegyházban. Azokat a házaspárokat hívjuk, akik az idei évben ünneplik az 5. évfordulótól kezdve ötévenkénti felosztásban a házassági évfordulójukat. Jelentkezni internetes regisztrációs felületen az egyházmegye honlapján lehet június 7-ig. (www.martinus.hu)
  • Esperesi kerületünkben személyi és területi változások lesznek augusztus 1-től. Celldömölk-Alsósági plébániát Majláth Tihamér plébános látja el, amelyhez a püspökség Egyházashetye filliát is hozzá csatolja, Hosszúperesztegi plébániát Kaszás Csaba plébános látja el, amelyhez Káld és Borgáta filliát csatolja hozzá. Jánoházai plébániához Hosszúperesztegi plébániától a  Zalaerdőd, Keléd és Hetyefő fílliákat.
  • Minden katolikus családot szépen kérek, hogy minden vasárnap lelkiismeretesen vegyenek részt a szentmisén!
  • A Brenner János Hittudományi Főiskola Szombathelyen felvételt hirdet a 2023/2024-es tanévre, hittanár-nevelőtanár, katekéta- és lelkipásztori munkatárs és kántor szakokra. Bővebb információ a főiskola honlapján olvasható.
  • Az idei évre lehet miseszándékot íratni a templomunk sekrestyéjében.
  • Idén is lesz nyári hittanos tábor Sitkén, július első hetében. Várjuk a jelentkezőket.

Gérce

Június 11-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Június 11-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Június 11-én, vasárnap 16.00-kor szentmise lesz.

Vásárosmiske

Június 11-én, vasárnap 13.00-kor szentmise lesz.

Káld

Június 11-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Egyházashetye

Június 10-én, szombaton 16.00-kor szentmise lesz.