Temetés

A temetési szertartás felépítése a latin rítusban a következô (kétállomásos temetésnél):

I. Állomás: A ravatalozónál

l. Köszöntés és keresztvetés.

Bérmálkozás

BÉRMÁLÁS SZENTMISE KERETÉBEN

A FŐPÁSZTOR FOGADÁSA

Esperes: Oltalmazó Istenünk, tekints le ránk!

Házasságkötés

A HÁZASSÁGKÖTÉS

SZERTARTÁSÁNAK RENDJE

SZENTMISÉN KÍVÜL

Bevezető szertartások

Bevonulás a templomba

A násznép és a jegyespár bevonulását - mely többféle formában történhet - az eskető pappal való jegyes-felkészítés során lehet megbeszélni.

Keresztelés

Pap: Kedves keresztény hívek! A szülők számára nagy öröm és ajándék a gyermek. A keresztény szülők ezt az ajándékot Istennek, minden élet forrásának köszönik meg. Szent hitünk tanításából azt is tudjuk, hogy Isten, a mi mennyei Atyánk, a keresztség által isteni életben részesíti az embert. Gyermekévé fogadja, a Szentlélek templomává és a mennyország örökösévé teszi.
Kedves szülők! Ti is azért hoztátok el újszülött gyermeketeket ide, az Isten házába, hogy erre az isteni életre vízből és szentlélekből újjászülessék, és Krisztus titokzatos Testének, az Egyháznak tagjává legyen.
Krisztus Egyházának nevében kérdezem: