Zarándoklatra lehet jelentkezni KRAKKÓ – CZESTOCHOWA – JASNA GORA ( Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Wieliczka )

IDŐPONT                              : 2014. Július 23 - 27.

UTAZÁS                                : Autóbusszal

ELHELYEZÉS                       : 3* 2-3 ágyas szállodai és zarándok szálláson.

ELLÁTÁS                              : Félpanzió

RÉSZVÉTELI DÍJ                  : 63 000 Ft

Nagyobb létszám esetén a felszállást a Gércei Plébánia területén megoldjuk.

Irgalmassag-bazilika

1.     nap: ZALAEGERSZEG - KRAKKÓ

Kora reggel 04. 00 órakor indulás a Mária Magdolna templom elől. Utazás Budapest – Parassapuszta  – Chyzne  határokon át Krakkóba. Késő délután érkezés a szálláshelyre, Ismerkedés az Óvárossal: Posztócsarnok, Mária-templom, Főtér, lehetőség szerint az Irgalmasság-bazilikában  szentmise. Vacsora és szállás Krakkóban.

( 600 km) 3* szálloda.

2.     nap: Krakkó – Wadowice - WIELICZKA

CZESTOCHOWAReggeli után utazás Wadowicébe, II. János Pál pápa szülővárosába. Szentmise a Bazilikában. Déli órákban érkezés Wieliczkaba. A 3 órás túra során megtekintjük Szent Kinga kápolnáját. (szentmise?) Késő délután érkezünk  Krakkóba. Vacsora és szállás.  ( 120 km)

3.     nap: KRAKKÓ –  CZESTOCHOWA  / JASNA GORA

Reggeli után utazás  Piekary Slasky-n át Czestochowaba. Piekaryban szentmise,  majd a Jasna Gora kolostortemplom megtekintése. Vacsora és szállás Jasna Goran. (180 km) zarándok szálláson.

4.     nap: KRAKKÓ

Krakow_rynek_01Reggeli előtt 6 órakor a Kegykép megnyitásánál ima, szentmise majd utazás vissza Krakkóba. Ismerkedés Krakkó nevezetességeivel, a Wawel, Jagelló egyetem, Kazimierz (zsidó negyed),.. A katedrálisban láthatjuk a királysírokat (belépődíj: kb. 10 PLN/fő), tiszteletadás Szent Hedvig sírjánál. Felkeressük a kommunizmus éveiben épült bárkatemplomot, majd Mogila templomához megyünk, ahol láthatjuk azt a csodás feszületet, amelyen a legenda szerint Krisztus haja és szakálla kinőtt. Vacsora és szállás Kalwaria Zebrzydowskaban.  (200 km)  3* szálloda.

5.     nap: KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Reggeli után keresztút, szentmise. Idő függvényében egy kis kitérő a fából épült városkába,

Lanckorona-ba.  Novy Sacz-ban  Szent Kinga sírjának megtekintése, majd hazautazás.

Várható érkezés késő éjszaka.

JELENTKEZÉS:  Tausz Rózsa  ,telefon:310-710     mobil: 30.2146008