Virágvasárnap

• A böjti fegyelemről:  Nagyböjt péntekjein kötelező hústilalom van a 14 éven felüli krisztushívőknek. A hústilalom alól felmentésük van azoknak, akik nem saját asztaluknál étkeznek, de azok kötelesek jócselekedettel, imával vagy más önmegtagadással helyettesíteni.
  • Lehet jelentkezni az egyházmegyei zarándoklatra induló autóbuszra. Május 1-jén (csütörtök) lesz az egyházmegyei zarándoklatPusztacsatárra, ahová autóbuszt indítunk. Az utazás költsége zarándokcsomaggal együtt 2000 Ft/fő lesz. A jelentkezés a részvételi díj befizetésével válik véglegessé. (Útlemondás esetén csak akkor tudjuk a részvételi költséget visszafizetni, ha az utat lemondó gondoskodik a felszabaduló hely betöltéséről.) Felhívjuk a figyelmet, hogy a zarándokhelyre az autóbusz nem mehet be, ezért 2-3 km-t kell majd gyalogolni!
  • A Dévai Szent Ferenc Alapítvány bentlakásos és napközi otthonainak gyermekei számára szervezünk adománygyűjtést.  Az adományokat, Böjte Csaba testvérnek adjuk át, aki szentmisét mutat be (kb. nyár elején) a jótevőkért plébániánkon. Isten fizesse meg segítségüket!
  • 2014. július 15 - 19. között Mariazelli gyalogos zarándoklatra lesz lehetőség. Kb. 178 km távolságot teszünk meg gyalog. A zarándoklatot Keresztény Megmozdulásokért Egyesület Szentgotthárd szervezésében történik, Balasi István plébános lelki vezetésével.

Aki szeretne jelentkezni az személyesen, keressen meg bővebb információért.

Ha valaki nem tud gyalogolni, de szeretne elmenni, azok részére július 19-én, Mariazellbe az ünnepélyes szentmisére (kellő számú jelentkező esetén) buszt indítunk.

Egyházashetye

Április 20-án, húsvétvasárnap 18.00-kor szentmise lesz.

Gérce

Április 16-án, nagyszerdán 18.00-kor szentmise lesz.

18-án, nagypénteken 16.30-kor kezdődik a szertartás.

19-én, nagyszombaton 19.00-kor kezdődik a szentmise, körmenet.

Káld

Április 17-én, nagycsütörtökön 18.30-kor kezdődik a szentmise.

18-án, nagypénteken 15.00-kor kezdődik a szertartás.

19-én, nagyszombaton 16.30-kor kezdődik a szentmise.

20-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Kisköcsk

Április 20-án, húsvétvasárnap 16.00-kor szentmise lesz.

Nagyköcsk

Április 21-én, húsvéthétfőn 16.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Április 17-én, nagycsütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

20-án, húsvétvasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Április 15-én, nagykedden 18.00-kor szentmise lesz.

18-án, nagypénteken 15.00-kor a Kissitkei kálváriánál keresztutat tartunk.

20-án, húsvétvasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Vásárosmiske

Április 18-án, nagypénteken 18.00-kor kezdődik a szertartás.

19-én, nagyszombaton 15.30-kor kezdődik a húsvéti ételszentelés.

21-én, húsvéthétfőn 10.00-kor szentmise lesz.