Imádkozzunk keresztény testvéreinkért

Uram, Tégy engem a Te békéd eszközévé,Hogy ahol gyűlölet van,oda szeretetet vigyek,Ahol sérelem,oda megbocsájtást,Ahol széthúzás,oda egyetértést,Ahol tévedés, oda igazságot,Ahol kétség, oda hitet, Ahol kétségbeesés,oda reményt,Ahol sötétség,oda világosságot,Ahol szomorúság,oda örömet.Hogy ne vigaszt keressek,Hanem vigasztaljak,Hogy ne megértést keressek,Hanem másokat értsek meg,Hogy ne engem szeressenek,Hanem szeretetet nyújtsak.Mert aki így ad,az kapni fog,Aki elveszíti magát, az talál,Aki megbocsát, annak megbocsátanak, Aki meghal, az fölébred az örök életre. Ámen.