HETI HIRDETÉSEINK B év, Karácsony 2. vasárnapja 2021. január 3.

2021. január 2. (szombat) 10:08

•    Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódva a vasárnapi szentmisékben vizet szentelünk! Akik szeretnék, hogy otthonaikat is megszenteljük, kérem jelentkezni, szíveskedjenek a sekrestyében vagy a plébánián!

HETI HIRDETÉSEINK B év, A Szent Család 2020. december 27.

2020. december 26. (szombat) 17:55

•    Köszönjük a testvérek buzgóságát, amelyet a karácsonyi ünnepeken tanúsítottak. Köszönjük a díszítéseket, a templomok takarítását, rendezését, a terítők, liturgikus ruhák mosását, rendben tartását és a karácsonyfa felajánlásokat. Hálásak vagyunk a liturgiában segítők szolgálatáért: a kántoroknak, a ministránsoknak, a felolvasóknak.

HETI HIRDETÉSEINK B év, Advent 4. vasárnapja 2020. december 20.

2020. december 18. (péntek) 15:03

•    „A karácsonyi ünnepekre készülve nagyobb számban szokták elvégezni híveink szentgyónásukat, ugyanakkor számos templomban a jelenlegi járványügyi előírások figyelembe vételével a személyes gyónás biztosítása nehezen megoldható. Ezért 2021. Vízkereszt ünnepéig bezárólag felhatalmazást adok minden gyóntatási fakultással rendelkező papnak, hogy a tavasszal meghirdetett feltételekkel általános feloldozást adjanak a híveknek. Ilyenkor is szükséges a hívők részéről a bűnbánat, és a súlyos bűnök mielőbbi személyes megvallásának szándéka.” Dr. Székely János megyéspüspök

HETI HIRDETÉSEINK B év, Advent 3. vasárnapja 2020. december 13.

2020. december 12. (szombat) 10:12

HETI HIRDETÉSEINK B év, Advent 2. vasárnapja 2020. december. 6

2020. december 4. (péntek) 14:37

•    A szentmisékre vonatkozó püspökkari rendelkezéseket a járványüggyel kapcsolatban kérem, tartsuk be. A faliújságon megtalálható a teljes rendelkezés szövege.

HETI HIRDETÉSEINK B év, Advent 1. vasárnapja 2020. november 29.

2020. november 28. (szombat) 13:30

HETI HIRDETÉSEINK A év, Krisztus, a mindenség királya vasárnapja 2020. november 22.

2020. november 20. (péntek) 14:18

•    Ezen a vasárnapon november 22-én, Szent Erzsébet napjához kötődően Karitász javára perselygyűjtést tartunk. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 33. vasárnap 2020. november 15.

2020. november 16. (hétfő) 8:35

•    Egyházunk halottak (hetében) teljes november hónapban búcsút engedélyez, melyet felajánlhatunk a megholtakért. Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és imádkozik a megholtakért, novemberben mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy, Dicsőség).

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 32. vasárnap 2020. november 8.

2020. november 6. (péntek) 9:03

HETI HIRDETÉSEINK A év, Mindenszentek ünnepe, vasárnap 2020. november 1.

2020. november 3. (kedd) 8:41

•    Egyházunk halottak hetében teljes búcsút engedélyez, melyet felajánlhatunk a megholtakért. Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és imádkozik a megholtakért, november 1-8. között mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy, Dicsőség).

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 30. vasárnap 2020. október 25.

2020. október 24. (szombat) 10:31

•    Október a Rózsafüzér Királynőjének, Boldogságos Szűzanyának van szentelve, minden nap imádkozzuk a rózsafüzért!

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 29. vasárnap 2020. október 18.

2020. október 21. (szerda) 14:20

•    Október hónapja a Rózsafüzér Királynőjének, Boldogságos Szűzanyának van szentelve. Jó lenne, ha templomunkban minden szentmise előtt imádkoznák a közösségek a rózsafüzért. Buzdítunk mindenkit, hogy ebbe a Máriás imádságba, - amely Krisztusra mutat, az Ő titkain keresztül -, kapcsolódjunk be minél többen október folyamán.

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 28. vasárnap 2020. október 11.

2020. október 9. (péntek) 9:22

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 26. vasárnap 2020. szeptember 27.

2020. szeptember 30. (szerda) 11:19

•    Október 4-én, vasárnapon hagyományainkhoz híven, Szent Mihály ünnepéhez kapcsolódva, templomunkban terményszentelést tartunk! A kiskert tulajdonosok megmutathatják a kertjükben termett legszebb terményeiket, amelyekért Istennek hálát adunk.

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 25. vasárnap 2020. szeptember 20.

2020. szeptember 19. (szombat) 20:56

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 24. vasárnap 2020. szeptember 13.

2020. szeptember 14. (hétfő) 13:45

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 23. vasárnap 2020. szeptember 6.

2020. szeptember 5. (szombat) 15:16

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 22. vasárnap 2020. augusztus 30.

2020. augusztus 30. (vasárnap) 8:25

•    Az összes hittanos gyerektől, különösen az elsőáldozásra, bérmálásra készülőktől szeretném kérni a rendszeres vasárnapi misére járást! Kérem, hogy a szülők támogató jó szándékkal gondoskodjanak arról, hogy gyermekeik a vasárnapi szentmiséken részt vegyenek!

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 21. vasárnap 2020. augusztus 23.

2020. augusztus 22. (szombat) 16:10

•    Szent István napi újkenyér szentelést a mai vasárnapi szentmise keretében tartjuk.

HETI HIRDETÉSEINK A év, Évközi 20. vasárnap 2020. augusztus 16.

2020. augusztus 15. (szombat) 9:51

•    Szent István napi újkenyér szentelést augusztus 23-án, a vasárnapi szentmise keretében tartjuk.