HETI HIRDETÉSEINK B év, Évközi 22. vasárnap 2018. szeptember 2.

2018. augusztus 30. (csütörtök) 8:23
  • Szeretettel meghívjuk a 2018. szeptember 8-án, szombaton 9.00 órakor tartandó Ünnepi Szentmisére, amelyet a Káld-Hidegkúti erdőben lévő Kisboldogasszony kápolnánál, a Csíksomlyói templom Szűz Máriát a kis Jézussal ábrázoló kegyszobrának másolata előtt celebrál Balassi István római katolikus plébános.
  • Elkezdődött a 2018/2019-es tanév. Szeretettel kérjük a jó szülőket, nagyszülőket, bátorítsák gyermekeiket, unokáikat (azokat is, akik most mennek első osztályba) az oltárszolgálatra, ministrálásra, felolvasásra. Szeretettel várjuk őket! A tanévkezdés elején készülve nagy szeretettel foglaljuk imáinkba a diákokat, tanárokat és a szülőket egyaránt.
  • Lehet miseszándékokat íratni a sekrestyében, főként a hétköznapi misékre. Szentmisét lehet elhunytakért, a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért, és élőkért is felajánlani születésnap, névnap, családi évfordulók alkalmából.
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00

Gérce

Szeptember 9-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Szeptember 3-án, hétfőn 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 7-én, pénteken 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 9-én, vasárnap 10.00-kor szentmise és szentségimádás lesz.

Nagysimonyi

Szeptember 4-én, kedden 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 7-én, pénteken 10.30-kor gyászmise lesz.

Szeptember 9-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

• Szeptember 15-én a Patrona Regni-Hungariae Alapítvány Erdélyi-Magyar Találkozót szervez 13.00-i kezdettel. 13.00-kor érseki szentmise lesz a katolikus templomban, melyet dr. Márfi Gyula veszprémi érsek celebrál. Ezt követően az Alsósófalvi fúvószenekar műsora, majd a pápai Musical Stúdió élőadása következik. 18.00-kor vacsora lesz, majd ismét a fúvószenekar szolgáltatja a talpalávalót! Adományokat szívesen fogadunk a templom felújítására! Szeretettel hívunk és várunk mindenkit egyházközségtől függetlenül! Kérjük, úgy alakítsuk programjainkat, hogy minél többen részt tudjunk venni a rendezvényen!

Vásárosmiske

Szeptember 6-án, csütörtökön 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 9-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

Szeptember 6-án, csütörtökön 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 7-én, pénteken 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 9-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

• Nyitott Templomok Napja - Közös esti éneklés és ima Káldon a Keresztelő Szent János templomban, 2018. szeptember 15. - 18:00, Helyszín: Keresztelő Szent János templom Cím: 9673 Káld, Berzsenyi Dániel utca 11.  További információ: http://www.ars-sacra.hu

Egyházashetye

Szeptember 5-én, szerdán 17.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 9-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.