HETI HIRDETÉSEINK B év, Évközi 23. vasárnap 2018. szeptember 9.

2018. szeptember 7. (péntek) 8:25
  • Elkezdődött a 2018/2019-es tanév. Szeretettel kérjük a jó szülőket, nagyszülőket, bátorítsák gyermekeiket, unokáikat (azokat is, akik most mennek első osztályba) az oltárszolgálatra, ministrálásra, felolvasásra. Szeretettel várjuk őket! A tanévkezdés elején készülve nagy szeretettel foglaljuk imáinkba a diákokat, tanárokat és a szülőket egyaránt.
  • Lehet miseszándékokat íratni a sekrestyében, főként a hétköznapi misékre. Szentmisét lehet elhunytakért, a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért, és élőkért is felajánlani születésnap, névnap, családi évfordulók alkalmából.
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00

Gérce

Szeptember 16-án, vasárnap 8.30-kor búcsúi szentmise lesz.

Erre az alkalomra erdélyi vendégeink érkeznek,

az alsósófalvai fúvószenekar tagjai, szeretettel fogadunk

sütemény felajánlást megvendégelésükhöz! Szeretettel várjuk a híveket!

Sitke

Szeptember 10-én, hétfőn 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 14-én, pénteken 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 16-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Szeptember 11-én, kedden 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 15-én, szombaton 13.00-kor érseki szentmise lesz. Ez lesz egyben a vasárnapi szentmise is!

Szeptember 15-én a Patrona Regni-Hungariae Alapítvány Erdélyi-Magyar Találkozót szervez 13.00-i kezdettel. 13.00-kor érseki szentmise lesz a katolikus templomban, melyet dr. Márfi Gyula veszprémi érsek celebrál. Ezt követően az Alsósófalvi fúvószenekar műsora, majd a pápai Musical Stúdió élőadása következik. 18.00-kor vacsora lesz, majd ismét a fúvószenekar szolgáltatja a talpalávalót! Adományokat szívesen fogadunk a templom felújítására! Szeretettel hívunk és várunk mindenkit egyházközségtől függetlenül! Kérjük, úgy alakítsuk programjainkat, hogy minél többen részt tudjunk venni a rendezvényen!

Vásárosmiske

Szeptember 13-án, csütörtökön 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 16-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

Szeptember 13-án, csütörtökön 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 14-én, pénteken 18.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 16-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nyitott Templomok Napja - Közös esti éneklés és ima Káldon a Keresztelő Szent János templomban, 2018. szeptember 15. - 18:00, Helyszín: Keresztelő Szent János templom

Cím: 9673 Káld, Berzsenyi Dániel utca 11.  További információ: http://www.ars-sacra.hu

Egyházashetye

Szeptember 12-én, szerdán 17.00-kor szentmise lesz.

Szeptember 16-án, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.