HETI HIRDETÉSEINK B év, Évközi 26. vasárnap 2018. szeptember 30.

2018. szeptember 28. (péntek) 11:20
  • Ezen a vasárnapon Szentírás vasárnapja van! Templomainkban ünnepélyesebb formában is kihelyezzük a Bibliát. Fontos, hogy napról napra kézbe vegyük, olvassuk, keressük, mit üzen számunka Jézus.
  • Október 1-jétől a hétköznapi szentmisék korábban fognak kezdődni. Kérjük, hogy figyeljenek az időpontváltozásra!
  • Az utolsó fatimai jelenés hónapjában, októberben figyelmünk még inkább a Szűzanya, és az általa rendelt rózsafüzér imádság felé irányul. Ebben a hónapban a szentolvasót imádkozzuk sűrűbben, odaadóbban. A szentmisék előtt rózsafüzért imádkozunk!
  • Október 7-én, vasárnap Szent Mihály ünnepéhez kapcsolódva terményszentelést tartunk!
  • Hamarosan kezdődik a fűtési szezon, templomaink fűtéséhez adományokat szeretettel fogadunk!
  • Lehet miseszándékokat íratni a sekrestyében, főként a hétköznapi misékre. Szentmisét lehet elhunytakért, a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért, és élőkért is felajánlani születésnap, névnap, családi évfordulók alkalmából.
  • Köszönjük a Híveknek, akik hétköznaponként is áldozatkész lélekkel eljönnek a szentmisékre! Akik tehetik, csatlakozzanak! Mindenkinek van miért, kiért imádkoznia!
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00

Gérce

Október 5-én, pénteken 15.30-kor gyászmise lesz.

Október 7-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Október 1-jén, hétfőn 17.00-kor szentmise lesz.

Október 5-én, pénteken 18.00-kor szentmise lesz.

Október 7-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Október 2-án, kedden 16.00-kor szentmise lesz.

Október 7-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Vásárosmiske

Október 1-jén, hétfőn 14.00-kor gyászmise lesz.

Október 4-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

Október 7-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

Október 4-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

Október 5-én, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

Október 7-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Egyházashetye

Október 3-án, szerdán 16.00-kor szentmise lesz.

Október 7-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.