HETI HIRDETÉSEINK B év, Évközi 30. vasárnap 2018. október 28.

2018. október 26. (péntek) 8:25
  • Mindenszentek ünnepe parancsolt ünnep! – Gondoljunk a csendesen köztünk élt, kötelességüket buzgón teljesítő emberekre is.
  • November 3-án, szombaton 11.00-kor kerül sor a Hadifogoly-temetőben (Nagysimonyi és Ostffyasszonyfa között, a falutól északra található emlékparkban) tábori szentmisére, megemlékezésre. A szentmise főcelebránsa Székely János szombathelyi megyéspüspök lesz.
  • Egyházunk halottak hetében teljes búcsút engedélyez, melyet felajánlhatunk a megholtakért. Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és imádkozik a megholtakért, november 1-8. között mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy, Dicsőség). Akik Halottak Napján szentmisén vesznek részt, vagy meglátogatnak egy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. Legnagyobb és legszebb ajándék, melyet halottainkért felajánlhatunk, a szentmise. Segítsük halottainkat! Vannak szabad miseszándékok, éljünk velük! Lehet miseszándékokat íratni a sekrestyében, vasárnapokra és a hétköznapi misékre. Szentmisét lehet elhunytakért, a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért, és élőkért is felajánlani születésnap, névnap, családi évfordulók alkalmából.
  • Igény esetén síremlékek megáldására is van lehetőség! Szándékukat, kérjük mielőbb jelezni! A síremlék megáldásának stóladíja 3.000 Ft.
  • Hamarosan kezdődik a fűtési szezon, templomaink fűtéséhez adományokat szeretettel fogadunk!
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00

Gérce

November 1-jén, csütörtökön mindenszentek ünnepén 8.30-kor szentmise lesz.

November 4-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Október 29-én, hétfőn, 17.00-kor szentmise lesz.

November 1-jén, csütörtökön mindenszentek ünnepén 10.00-kor szentmise lesz.

November 2-án, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

November 4-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Október 30-án, kedden 16.00-kor szentmise lesz.

November 1-jén csütörtökön mindenszentek ünnepén 11.30-kor szentmise lesz.

November 4-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Mesteri

November 1-jén, csütörtökön 15.00-kor ökumenikus istentisztelet lesz.

Vásárosmiske

Október 31-én, szerdán 13.30-kor gyászmise lesz Lanczkor Lajosné lelki üdvéért.

November 1-jén, csütörtökön mindenszentek ünnepén 8.30-kor szentmise lesz.

November 4-én, vasárnap 8.30-kor búcsúi szentmise lesz.

Káld

November 1-jén, csütörtökön mindenszentek ünnepén 10.00-kor szentmise lesz.

November 2-án, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

November 4-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Egyházashetye

Október 31-én, szerdán 16.00-kor szentmise lesz.

November 1-jén, csütörtökön mindenszentek ünnepén 11.30-kor szentmise lesz.

November 4-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.