HETI HIRDETÉSEINK B év, Krisztus a mindenség királya 2018. november 25.

2018. november 23. (péntek) 9:12
  • Következő hétvégén advent első vasárnapja lesz. A családok adventi koszorújának ünnepélyes megáldása, és az első gyertya meggyújtása lesz ez alkalomból templomainkban. A családok, ha magukkal hozzák az otthoni adventi koszorújukat, akkor azokat is megáldjuk.
  • Váltsuk meg Szent Márton köpenyét!  Ahogy az eddigi években is gyűjtöttünk a helyi rászorulók javára, szeretettel kérjük, hogy adományaikat a templomban elhelyezett dobozba vagy a perselybe elhelyezni szíveskedjenek december 16-áig. Isten fizesse nagylelkűségüket!
  • Egyházashetyei Szent Jakab Karitászház megváltozott munkaképességű munkavállalók jelentkezését várja! Jelentkezni lehet a 95/448-015-ös telefonszámon.
  • Kérem, hogy a karácsonyra való felkészüléshez, a sekrestyében vagy a plébánián adják le azoknak a betegeknek a nevét és címét, akikhez-házhoz kell menni, gyóntatni.
  • November 29-én, csütörtökön 18.00-i kezdettel ökumenikus kerekasztal beszélgetés lesz a sárvári várban. A kerekasztal beszélgetés további résztvevői: Székely János püspök atya, Balasi István atya, Jakab Bálint református lelkész, Nacsa Lőrinc parlamenti képviselő, Wittelsbach Mária Teréz Úrhölgy és Kornis Tamás Úr, keresztény családok képviseletében, Batthyány – Schmidt Margit elnök, Wimmer Roland plébános. Szeretettel várnak mindenkit a szervezők!
  • Jelentkezési lapokat elsőáldozáshoz, bérmáláshoz lehet kérni a sekrestyékben, valamint a plébánia honlapján (www.gerceiplebania.hu/informaciok). Elsőáldozás minden településen 2019 májusában lesz. Mihamarabb adják le a jelentkezést, hogy meg tudjuk szervezni a felkészítőt.
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00

Gérce

December 2-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 18.00-kor adventi gyertyagyújtás lesz.

Sitke

November 26-án, hétfőn, 13.00-kor gyászmise lesz.

November 26-án, hétfőn, 17.00-kor szentmise lesz.

November 30-án, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 16.00-kor Betlehemszentelés lesz, majd 17.00-kor koncert a templomban.

Nagysimonyi

November 27-én, kedden 16.00-kor szentmise lesz.

November 30-án, pénteken 10.00-kor szentségimádás lesz.

December 1-jén, szombaton 16.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 15.30-kor adventi gyertyagyújtás lesz.

Vásárosmiske

November 29-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

November 29-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

November 30-án, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 17.00-kor adventi gyertyagyújtás lesz.

Egyházashetye

November 28-án, szerdán 16.00-kor szentmise lesz.

December 2-án, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.