HETI HIRDETÉSEINK C év, Vízkereszt 2019. január 6.

2019. január 4. (péntek) 9:22
  • A 2019-es évre lehet miseszándékot íratni a plébánián.  A Püspöki Kar rendelkezése értelmében január 1-től a csendes szentmise 1.500 Ft, az orgonás 3.000 Ft.
  • Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódva a szentmisékben vizet szentelünk! Akik szeretnék, hogy otthonaikat is megszenteljük, kérem jelentkezni szíveskedjenek a sekrestyében vagy a plébánián!
  • Jelentkezési lapokat elsőáldozáshoz, bérmáláshoz lehet kérni a sekrestyékben, valamint a plébánia honlapján (www.gerceiplebania.hu/informaciok). Elsőáldozás minden településen 2019 májusában lesz. Mihamarabb adják le a jelentkezést, hogy meg tudjuk szervezni a felkészítőt.
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Nagy tisztelettel és szeretettel kérem a felnőtt Testvéreket, hogy mindent tegyenek meg azért, hogy gyermekeik és unokáik vallásos szellemben nevelődjenek. Ennek alapfeltétele, hogy minden vasárnap lelkiismeretesen a család lehetőleg együtt vegyen részt a szentmisén. Bűnös hanyagságot nem tudok elfogadni senkitől! Ne legyünk hűtlenek és megbízhatatlanok
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00 (ügyintézés előtt telefonos egyeztetés szükséges)

Gérce

Január 13-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Január 7-én, hétfőn 17.00-kor szentmise lesz.

Január 11-én, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

Január 13-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Január 13-án, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Vásárosmiske

Január 10-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

Január 13-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

Január 13-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Egyházashetye

Január 9-én, szerdán 16.00-kor szentmise lesz.

Január 13-án, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.