HETI HIRDETÉSEINK C év, Urunk megkeresztelkedése 2019. január 13.

2019. január 11. (péntek) 8:33
  • A 2019-es évre lehet miseszándékot íratni a plébánián.  A Püspöki Kar rendelkezése értelmében január 1-től a csendes szentmise 1.500 Ft, az orgonás 3.000 Ft.
  • Jelentkezési lapokat elsőáldozáshoz, bérmáláshoz lehet kérni a sekrestyékben, valamint a plébánia honlapján (www.gerceiplebania.hu/informaciok). Elsőáldozás minden településen 2019 májusában lesz. Mihamarabb adják le a jelentkezést, hogy meg tudjuk szervezni a felkészítőt.
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Minden hittanuló gyermektől, szüleiktől és minden egyházközségi hívőnktől szeretettel kérjük, hogy vasárnaponként az Úr napját szenteljék meg a lelkiismeretes szentmisén való részvétellel és a hétköznapi munkától való tartózkodással! Már sokszor hirdettük, hogy jó lenne, ha minél többen, akik tehetik, bekapcsolódnának a szentmisére járók közösségébe. Ismételten szeretettel kérjük, hogy a hívó szó találjon követőkre és ténylegesen legyünk többen! Ne csak mindig ugyanazok jöjjenek, lássunk új arcokat is!

Gérce

Január 20-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

Január 14-én, hétfőn 17.00-kor szentmise lesz.

Január 18-án, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

Január 20-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

Január 20-án, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Nagy-Köcsk

Január 19-én, szombaton 16.00-kor szentmise lesz.

Vásárosmiske

Január 17-én, csütörtökön 13.30-kor gyászmise lesz.

Január 20-án, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

Január 17-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

Január 18-án, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

Január 20-án, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Egyházashetye

Január 16-án, szerdán 16.00-kor szentmise lesz.

Január 20-án, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.