HETI HIRDETÉSEINK C év, Évközi 31. vasárnap 2019. november 3.

2019. október 31. (csütörtök) 15:54

•    Egyházunk halottak hetében teljes búcsút engedélyez, melyet felajánlhatunk a megholtakért. Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és imádkozik a megholtakért, november 1-8. között mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy, Dicsőség).

•    November 9-én Szent Márton püspöknek, egyházmegyénk védőszentjének ünnepe lesz.10.00-kor ünnepi szentmise lesz a szombathelyi Székesegyházban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Varga László kaposvári egyházmegye püspöke.

•    A helyi közösségeinkben csoportvezetőket keresünk a NEK program szervezésére. Bővebb információ a templom faliújságán illetve jelentkezés a címen.

•    Akik tehetik hétköznaponként is buzgó szívvel jöjjenek szentmisére! Olyan sok mindenért lehet és kell is imádkozni. A családokban a felnőttek adjanak jó példát a gyermekeknek! Vasárnap az Úr napja, kérem, hogy a családok lehetőleg együtt jöjjenek a szentmisékre! Buzdítsuk jó szándékú ismerőseinket is vallásuk gyakorlására!

•    Jelentkezési lapokat elsőáldozáshoz, bérmáláshoz lehet kérni a sekrestyékben, valamint a plébánia honlapján (www.gerceiplebania.hu/informaciok). Elsőáldozás minden településen 2020 május 17-én lesz.

•    Hamarosan kezdődik a fűtési szezon, templomaink fűtéséhez adományokat szeretettel fogadunk!

•    Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.

•    2019. november 14-én (csütörtök)19.00 órakor az Agora Művelődési és Sportházban kerül megrendezésre az Ez az a nap! rendezvény, melyre különösképpen várják a fiatalokat, de a régebb óta fiatalokat is. Ez alapvetően egy keresztény könnyűzenei koncert, hazai és külföldi előadókkal. A jegyek egységesen 1.000Ft-ba kerülnek, ezek Tömő Jánosnál (0620/5306368, ) elérhetők Szombathelyen, de van internetes jegyvásárlásra is lehetőség.

•    BÉCSI KIRÁNDULÁS

2019. november 29-én, pénteken – az elmúlt évekhez hasonlóan – karácsonyi bevásárlásra lesz lehetőség. Úti cél: Bécs, Shopping City Süd, Hofburg Sisi Múzeum (fakultatív program), Rathausplatz (adventi vásár). Jelentkezési határidő, befizetéssel együtt: férőhelyek beteltéig. Útiköltség díj: 5.000 Ft (biztosítás nélkül).

Jelentkezni lehet: Fábsics Imréné 95/476-020; 30/9028556

•    A plébánia elérhetősége: 95/476-120     www.gerceiplebania.hu

Hivatali nyitva tartás: hétfő-szerda 8.00-12.00-ig, csütörtök-péntek 12.00-16.00-ig.

(fontos ügyintézés előtt telefonos egyeztetés szükséges)

Facebook oldal: www.facebook.com/GerceiPlebania

GÉRCE

November 10-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

SITKE

November 8-án, Pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

November 10-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

KÁLD

November 7-én, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

November 10-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

VÁSÁROSMISKE

November 5-én, kedden 17.00-kor szentmise lesz.

November 10-én, vasárnap 13.00-kor szentmise lesz.

NAGYSIMONYI

November 10-én, vasárnap 16.00-kor szentmise lesz.

EGYHÁZASHETYE

November 9-én, szombaton 17.00-kor szentmise lesz.

MESTERI

November 4-én, hétfőn 15.00-kor gyászmise lesz.