Köcsk

Kisköcski iskolakápolna

Cím: 9553 Köcsk, Hunyadi u.

Búcsú:

Nagyköcski iskolakápolna

Cím: 9553 Köcsk, Kossuth Lajos u. 35.

Búcsú:

A település első írásos említése 1237-ből való (Kuscku), ekkor még egy község volt. A név török eredetű személynév. A falu első ismert birtokosa Köcski Sándor, Károly Róbert hadvezére és bizalmasa volt.

A település 15.században Nagyköcskre és Kis- vagy Nemesköcskre vált szét, de egy időben létezett Középköcsk is. Kisköcskön elsősorban kisnemesek birtokai voltak, Nagyköcskön pedig a Héder nemzetségbeli Köcskyek mellett a Nádasdy és Káldy családoknak voltak birtokai.

A két település 1939-ben egyesült Köcsk néven.

Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6csk