Változások a Gércei Plébánián 2023. augusztus 01-től

2023.06.14.

Kedves Testvérek!

A Szombathelyi egyházmegye megyéspüspöke Dr. Székely János 2023. augusztus 01-től a következő változásokról döntött a Gércei Római Katolikus Plébánia és filiáival kapcsolatban.

• Gércei Plébániától Káld és Borgáta fíliákat a Hosszúperesztegi Plébániához, Egyházashetye fíliát pedig a celldömölki Szent Miklós Plébániához helyezem át.
  • Ennek értelmében Káld valamint Borgáta települések plébánosa: Kaszás Csaba atya lesz.
  • Egyházshetye plébánosa pedig: Majlát Tihamér atya lesz.

2023. augusztus 01.-től az érintett településeken való ügyintézés a fent említett plébániákon intézendő. (Keresztlevél, tisztségvállalási engedély, temetés, esketés)

2023. augusztus 01. elötti keresztelések valamint temetésekkel kapcsolatban keresztlevél vagy egyébb dokumentum kikérése a Gércei Plébánián intézendő. (Keresztlevél...stb)