Keresztelés

Kereszteles Plébániánk hívei részére:

Kérjük a keresztelendő gyermek szüleit, hogy a keresztelés tervezett időpontja előtt legalább 3 héttel személyesen jelentkezzenek a plébánia hivatalban. Ekkor a "Jelentkezés keresztelőre" című adatlapot kell kitölteni, ill. lehetőség nyílik a keresztelés időpontjának rögzítésére. Kérjük, hogy erre az alkalomra hozzák magukkal a gyermek születési anyakönyvi kivonatát és azt a családi lapot, amit a szülők egyházi házasságkötésükkor kaptak. A szülők részéről feltétel továbbá a keresztény családi közösség biztosítása, vagyis az egyházi házasság. Ennek hiányában a keresztelésre való jelentkezés alkalmával a plébánia lelkipásztorai számára van fenntartva az elbírálás joga.

Más plébániák hívei részére:

Akik más plébániához tartoznak, de a Mária Magdolna templomban szeretnék gyermeküket megkereszteltetni, kérjük, hozzanak magukkal egy a lakóhely szerint illetékes plébános által kiállított keresztelési engedélyt.

Keresztszülők:

Keresztszülő az lehet, aki elkötelezett keresztény életet él és vállalja a keresztszülői tisztséggel járó feladatokat. A keresztszülőnek részesülnie kellett a bérmálás szentségében és amennyiben házasságban él, az egyházi házasságkötés is szükséges. Ettől eltérő esetben nem tudjuk a keresztszülőt elfogadni. Amennyiben a választott és elfogadott keresztszülő nem plébániánk területén lakik, akkor a lakóhely szerint illetékes plébániáról keresztszülői igazolást kell hoznia.

A keresztelések időpontja:

A keresztelések időpontja vasárnap mise után, vagy a helyi plébánossal egyeztetve történik.

Letölthető dokumentum: Jelentkezés keresztelőre (doc)

EGY GYERMEK KERESZTELÉSE