Kemenesaljai Ministráns focikupa

ministrans-foci

"Az egyház elsődleges feladata, hogy hiteles tanúságot tegyen arról, minden embernek van végső célja, és hatékony segítséget nyújtson mindenki számára, hogy ezt a célt el is érje. Emellett kötelessége lehetőségeihez mérten minden olyan törekvést szolgálni illetve előmozdítani, mely az ember valódi javát szolgálja, akár az oktatás, akár az egészségügy, a sport, a kultúra, a tudomány vagy az egészséges életmódra nevelés területén. Ez nem egy szerep, hanem egy feladat, amellyel soha nem végzünk, állandó erőfeszítést igényel. Valószínű, ma Magyarországon az egyházaknak még bőven van lehetőségük szolgálatuk fejlesztésére ezeken a területeken." Kiss-Rigó László megyéspüspök szerint a sport, és kiemelten a labdarúgás értelmes támogatása az egész társadalom javát szolgálja.