HETI HIRDETÉSEINK B év, Évközi 31. vasárnap 2018. november 4.

2018. október 31. (szerda) 8:44
  • November 10-én Szent Márton püspöknek, egyházmegyénk védőszentjének ünnepe lesz. 10.00-kor ünnepi szentmise lesz a szombathelyi Székesegyházban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Majnek Antal a munkácsi egyházmegye megyéspüspöke.
  • Akik tehetik hétköznaponként is buzgó szívvel jöjjenek szentmisére! Olyan sok mindenért lehet és kell is imádkozni. A családokban a felnőttek adjanak jó példát a gyermekeknek! Vasárnap az Úr napja, kérem, hogy a családok lehetőleg együtt jöjjenek a szentmisékre! Buzdítsuk jó szándékú ismerőseinket is vallásuk gyakorlására!
  • Jelentkezési lapokat elsőáldozáshoz, bérmáláshoz lehet kérni a sekrestyékben, valamint a plébánia honlapján (www.gerceiplebania.hu/informaciok). Elsőáldozás minden településen 2019 májusában lesz. Nagysimonyiban az elsőáldozás szintén májusban lesz, kérem, hogy a jelentkezési lapokat kitöltve hozzák vissza!
  • Hamarosan kezdődik a fűtési szezon, templomaink fűtéséhez adományokat szeretettel fogadunk!
  • Tájékoztatjuk,a híveket, hogy hivatalosan a Püspöki Kar által meghatározott egyházi hozzájárulás: a havi jövedelem 0,5%-a×12 hó egy évre. Az egyházi adó ajánlott minimális összege személyenként: 4.000 forint/fő. Ebből a befizetett összegből tartjuk fent a templomot és a plébániát. Befizetni lehet az egyházközségekben erre kijelölt személyeknél, vagy a kitett sárga csekken - a közleménybe "egyházi hozzájárulás" - tegyék meg! Befizetését lelkiismeretére bízva; előre is köszönjük.
  • Hivatali nyitva tartás: H-P – 8.00-15.00

Gérce

November 11-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Sitke

November 5-én, hétfőn, 17.00-kor szentmise lesz.

November 9-én, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

November 11-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Nagysimonyi

November 6-án, kedden 16.00-kor szentmise lesz.

November 11-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.

Vásárosmiske

November 8-án, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

November 11-én, vasárnap 8.30-kor szentmise lesz.

Káld

November 8-án, csütörtökön 17.00-kor szentmise lesz.

November 9-én, pénteken 17.00-kor szentmise lesz.

November 11-én, vasárnap 10.00-kor szentmise lesz.

Egyházashetye

November 7-én, szerdán 16.00-kor szentmise lesz.

November 11-én, vasárnap 11.30-kor szentmise lesz.