Heti Hirdetéseink Évközi idő, A év, évközi idő 2. vasárnapja 2014. január 19.

2014. január 19. (vasárnap) 7:44

Január 19-én, vasárnap van az elvándorlók és a menekültek világnapja, ekkor kezdődik az ökumenikus imanyolcad.

Heti Hirdetéseink Karácsonyi idő, A év, Urunk megkeresztelkedése 2014. január 12.

2014. január 12. (vasárnap) 21:11

Mai nappal véget ér a karácsonyi időszak.

Heti Hirdetéseink Karácsonyi idő, A év, 2014. január 5.

2014. január 5. (vasárnap) 7:18

Hálásan köszönjük mindazok jóságát, akik templomaink karácsonyi díszítéséhez bármilyen formában hozzájárultak! Köszönjük a testvérek buzgóságát, amelyet az adventi időben és a karácsonyi ünnepeken tanúsítottak. Köszönjük a díszítéseket. Hálásak vagyunk a ministránsok és a liturgiában  segítők szolgálatáért. Megköszönjük az énekkaraink liturgikus szolgálatát.

Heti Hirdetéseink Szent Család vasárnapja 2013. december 29.

2013. december 28. (szombat) 22:10

Heti Hirdetéseink Ádventi idő, A év, ádvent 4. Vasárnapja 2013. december 22.

2013. december 20. (péntek) 20:18

Hamarosan Itt a karácsony. Jézus Krisztus születésének ünnepe, egyben a szeretet ünnepe is. Ilyenkor meg kell, érintsen bennünket az igazság szava, az alázat lehelete, a kegyelem, a megnyugvás érzése.

Heti Hirdetéseink Ádventi idő, A év, ádvent 3. Vasárnapja 2013. december 15.

2013. december 14. (szombat) 9:15

Ádventi idő, A év, ádvent 2. Vasárnapja 2013. december 8.

2013. december 7. (szombat) 8:46

Heti Hirdetéseink Ádventi idő, A év, ádvent 1. Vasárnapja 2013. december 1.

2013. november 30. (szombat) 21:24

Ø  Advent, új kezdet, új egyházi év. Újra útnak indulunk Jézus Krisztus útján. Jócselekedetekkel akarunk indulni a közelgő Krisztus elé. Új elhatározás, szent várakozás gyullad a lelkünkben. Virrasztva és imádkozva készülünk Jézus megtestesülését ünnepelni. A katolikus egyházban advent első vasárnapjától karácsony első napjáig hajnalban mondott misét hívjuk roráténak. A misét a boldogságos szűz Mária tiszteletére és a Messiás eljövetele utáni vágy kifejezésének szellemében tartjuk. A rorátét Angyali misének is szokták nevezni, részint, mert az Úrangyala imádság nyilvános elmondásával fejezzük be, részint, mert Máriának az arkangyal által való köszöntését foglalja magában. a szentmisék előtt kb. fél órával gyóntatás lesz.

Évközi idő, C év, 30. Vasárnap 2013. október 27.

2013. október 26. (szombat) 14:05

Péntek: Mindenszentek főünnep

Évközi idő, C év, 29. Missziós Vasárnap 2013. október 20.

2013. október 18. (péntek) 22:54

Kedd: Boldog II. János Pál pápa
Szerda: Kapisztrán Szent János áldozópap
Csütörtök: CLARET SZENT ANTAL MÁRIA püspök
Péntek: Szent Mór püspök

Évközi idő, C év, 28. Vasárnap 2013. október 13.

2013. október 11. (péntek) 15:58

A jövő vasárnapi persely adományokat a missziók javára küldjük be. Missziós vasárnapon a világ minden katolikus templomában a missziókért, a távoli földrészeken élőkért, a misszionáriusokért és Krisztust követő céljaikért szól az ima és erre gyűjtik az adományokat. A misszió Jézustól kapott küldetésünk: „Menjetek és tegyetek tanítványommá minden népet” (Mt 28,19)

Évközi idő, C év, 27. Vasárnap 2013. október 6.

2013. október 5. (szombat) 12:31

A mai vasárnapi szentmiséken Szent Mihály ünnepéhez kapcsolódva hálát adunk a betakarított terményekért.

Évközi idő, C év, 26. Vasárnap Szentírás Vasárnapja 2013. október 6.

2013. szeptember 27. (péntek) 21:18

Ø  Október hónapban minden hétköznapi szentmise előtt 17.15-kor a rózsafűzért imádkozzuk. Minél többen kapcsolódjunk bele a Szűzanya köszöntésbe.